Ciekawostki

Odszkodowanie za potrącenie dziecka - przykład naszej sprawy

Przykład sprawy prowadzonej przez naszą Kancelarię w zakresie odszkodowania dla dziecka potrąconego przez samochód:

 

 

W lipcu 2012r. 10-letni K.T. przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. W trakcie przechodzenia, będąc już niemal na przeciwległym chodniku, został potrącony przez samochód marki Citroen. Kierowca tego samochodu nie zachował należytej ostrożności i z dużym impetem uderzył w Poszkodowanego. W skutek wypadku, małoletni doznał wielonarządowych obrażeń ciała, których efektem jest m.in. niedowład kończyn dolnych. Postępowanie karne wobec sprawcy zakończyło się w 2013r. wyrokiem skazującym.

Kancelaria Effect podjęła się reprezentacji dziecka w sprawie o zadośćuczynienie oraz rentę. Na etapie postępowania likwidacyjnego Ubezpieczyciel wypłacił Poszkodowanemu zadośćuczynienie w kwocie 60.000 zł. Kwota ta została uznana przez nas za znacznie zaniżoną, w związku z czym złożyliśmy pozew do sądu. W toku procesu, sąd okręgowy przyznał na rzecz Poszkodowanego dalsze zadośćuczynienie w wysokości 120.000 zł oraz rentę. W 2015r. wyrok został podtrzymany w całości przez sąd apelacyjny. Łącznie Poszkodowany, dzięki naszym staraniom, otrzymał więc 180.000 zł oraz comiesięczną rentę.

 

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii Effect w zakresie uzyskania odszkodowania za potrącenie pieszego, prosimy o niezwłoczny kontakt z nami:


Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Zapraszamy do współpracy.

Kancelaria Effect S.C.
Odszkodowania Kraków